Головна » 2019 » Грудень » 9 » Світ без насильства і зла – Це мрія кожної дитини...
16:39
Світ без насильства і зла – Це мрія кожної дитини...

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

У рамках Всеукраїнської акції в усіх закладах загальної середньої освіти міста Богуслава та району були проведені наступні заходи:

- Лінійки «Захисти життя – зупини насильство»

- Конкурси малюнків: «Мій улюблений світ без насильства», «Мої права. Погляд дітей», «Стоп насильству», «Ми за світ без насильства», «Ми проти насильства в сім’ї», «Наші долоні проти насильства», «Моє право на життя» колаж «Ми проти жорстокого поводження з дітьми»

- Тематичні куточки: «Протидія жорстокому поводженню з дітьми», «Протидія насильству щодо жінок», «Людина – дар, а не товар!»

- Анкетування на виявлення насильства в сім’ї та школі: «Що я знаю про насильство?» «Насильство та його прояви в дитячому середовищі» (5-9 кл.)

- Лекції «Шкільний булінг», «Гендер – це цікаво!»

- Години психолога: «Стоп насильству», «Насильству – ні!», Урок добороти «Дивіться на нас, як на рівних»; виховні години «Хто ж такий волонтер?»  «Скажемо НІ рабству», «Що я знаю про свої права?», «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі»

- Тренінгові заняття:  «Не смійся з мене»,  «Почуй мене», «Булінг в учнівському середовищі. Як попередити прояви насилля серед підлітків», «Гендер – це цікаво!»

- Години спілкування, класні години, виховні бесіди: «Протидія насильству в підліткового середовищі», «Від миру вдома до миру в усьому світі», «Взаємовідносини в сім’ї» «Взаємовідносини в сім’ї», «Куди звернутись з приводу жорстокого поводження та насильства?», «Ти і твої товариші», «Дружба починається з усмішки», «Гуманістична мораль у демократичному суспільстві»

- Профілактичні бесіди «Попередження домашнього насильства», «Ми – проти насильства!», «Люди з обмеженими фізичними можливостями  – наші друзі», «Насилля в сім’ї, як соціальна проблема», «Люди з обмеженими фізичними можливостями  – наші друзі»

- Круглі столи «Я маю права, проте – я маю і обов’язки»

- Конференції «Профілактика булінгу серед підлітків»

- Бібліотечна виставка «Мій улюблений світ без насильства»

- Акція «Наші долоні проти насильства»  (1-4 кл.)

- Перегляд відеороликів  «Розірви коло», «Ми проти насильства»; конкурси творів «Щастя моєї сім’ї»

- Виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «СНІД – загроза для людства», «Обери життя»

- Батьківські лекторії «Протидія різним формам насильства», «Заохочення та покарання дитини в сім’ї».

Також відбулися  зустрічі-застереження на які були запрошено інспектор ювенальної превенцїї Доброштан Ю.П. Вона розповіла учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне. Також Юлія Петрівна розповіла про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Присутні переглянули презентацію, яка змусила їх задуматися над власною поведінкою та поведінкою товаришів у суспільстві.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Категорія: Новини | Переглядів: 78 | Додав: Norik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]