Інклюзивна освіта – перспектива нова. 
Хоч різні можливості – рівні права! 
Кожна дитина – це цілий світ, 
Освіта, повага і рівність для всіх! 
 
Кожна людина, незалежно від стану здоров'я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей.

Інклюзивне навчання («inclusion» – включення) - це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу.

З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, відповідно до Висновку КППОРД (комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини), згоди батьків та відповідно до наказу відділу освіти від 03.09.2018 року № 115 "Про організацію індивідуального та інклюзивного навчання" у 2018/2019 навчальному році  в районі розширено мережу інклюзивних класів, а саме у 17 інклюзивних класах - 7 закладів, навчається 18 дітей (з них 5 новоприбулих), що на 4 дітей більше, ніж у минулому році. Мережу інклюзивних закладів розширено за рахунок відкриття класу у Саварському НВК.

Богуславська СШ №1 - 3 учні

Богуславська ЗОШ №2 - 5 учнів

Богуславський НВК - 4 учні

Дибинецький НВК - 2 учень

Мисайлівський НВК - 2 учні

Хохітвянський НВК - 1 учень

Саварський НВК - 1 учень

Індивідуальне навчання організоване для 24 учнів у 9 закладах загальної середньої освіти.

Продовжать роботу інклюзивні групи в КДНЗ №1 (ЦРД) «Малятко» - 4 групи, 4 дітей, з них 2 новоприбулих.

Для забезпечення успішного навчання/виховання розроблені та погоджені з батьками індивідуальні навчальні плани та розклад корекційно-розвиткових занять для кожного учня/вихованця.

Відповідно до кількості інклюзивних класів та груп в закладах освіти введено 17 ставок асистентів вчителя та 2 ставки помічника вихователя.

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу, відповідно до рішення сесії районної ради (рішення сесії від 17.11.2017 року № 283-21-VII «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області») на базі Богуславського НВК продовжує роботу Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області.

 

 

 

   

Дорожня карта для організації навчання та виховання дитини з особливими освітніми потребами в інклюзивну групу  дошкільного навчального закладу

Дорожня карта для організації навчання учня з особливими освітніми потребами інклюзивного класу загальноосвітньої школи