Інклюзивна освіта – перспектива нова. 
Хоч різні можливості – рівні права! 
Кожна дитина – це цілий світ, 
Освіта, повага і рівність для всіх! 
 
Кожна людина, незалежно від стану здоров'я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей.

Інклюзивне навчання («inclusion» – включення) - це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу.

В 2017-2018 навчальному році в 8-и загальноосвітніх навчальних закладах Богуславщини організовано інклюзвивне навчанняь для 18 дітей (17 класів). Введено 8,5 ст. асистента вчителя.

Богуславська СШ №1 - 2 учні

Богуславська ЗОШ №2 - 5 учнів

Богуславський НВК - 3 учні

Дибинецький НВК - 1 учень

Мисайлівський НВК - 2 учні

Хохітвянський НВК - 1 учень

Побережківський НВК - 1 учень

Медвинська ЗОШ - 3 учні

При організації інклюзивної освіти в основу покладені індивідуальні здібності та стан здоров'я учнів.

В Богуславському ДНЗ №1 «Малятко» (Центр розвитку дитини) функціонує  інклюзивна група, яку відвідують 4 дітей  з особливими освітніми потребами.

Одним із завдань освіти, є забезпечення права кожної дитини на гармонійний розвиток, зростання та виховання в безпечному сімейному середовищі, на якісні освітні послуги, тому у 2017/2018 навчальному році з інтернатних закладів у загальноосвітній простір реінтегровано дві дитини з особливими освітніми потребами (Медвинська ЗОШ та Богуславський НВК «ЗОШ №3- гімназія»).

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу, відповідно до рішення сесії районної ради (рішення сесії від 17.11.2017 року № 283-21-VII «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області») з 03.01.2018 року на базі Богуславського НВК розпочала роботу Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області.
 

 

 

   

Дорожня карта для організації навчання та виховання дитини з особливими освітніми потребами в інклюзивну групу  дошкільного навчального закладу

Дорожня карта для організації навчання учня з особливими освітніми потребами інклюзивного класу загальноосвітньої школи