З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу, відповідно до рішення сесії районної ради (рішення сесії від 17.11.2017 року № 283-21-VII «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області») з 03.01.2018 року на базі Богуславського НВК розпочала роботу Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богуславської районної ради Київської області.

Діяльність центру спрямована на раннє виявлення діток з особливими потребами і надання їм своєчасної консультативно-психологічної, психолого-педагогічної допомоги.

В інклюзивно-ресурсному центрі працює: директор, практичний психолог, 3 вчителя-логопеда, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, методичну допомогу педагогічним працівникам з питань організації інклюзивного навчання та консультативно-психологічну допомогу батькам дітей з особливими освітніми потребами, тощо.

На даний час на обліку в центрі перебуває 18 учнів, які навчаються в інклюзивних класах, 4 вихованці з інклюзивних груп.

Фахівці центру проводять свою діяльність в кабінеті для спільних засідань та в сенсорній кімнаті, яка функціонує на базі Богуславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№3- гімназія».

Сенсорна кімната використовується для соціальної, фізичної реабілітації дітей, для індивідуальних та групових занять. У кімнаті є різні пристрої, які будуть стимулювати шумові рецептори дитини, розвиток моторики, тактильні відчуття, логіку, зокрема: килимок масажний з кольоровими каменями, дерев’яні іграшки, пальчиковий театр сім’я, гра лото,  набори диких тварин, кубики з емоціями, пазли,  шнурівки, сенсорні ігри, сухий басейн, гра «Рибалочка», портрет емоцій, ходунки, балансир, тренажер для очей, дзеркало для логопедичних занять, тощо.

 

КОНТАКТИ:

Директор - Шелудько Людмила Анатоліївна

ел. адреса: IRCboguslav@ukr.net

web-сайт: http://ircboguslav.at.ua/