26). 02 червня до рятувальників 13-ї  державної пожежно-рятувальної м. Богуслав завітали учні Хохітв'янської загальноосвітньої школи. Розпочалася екскурсія з огляду пожежно-рятувального підрозділу. Діти спостерігали за роботою диспетчера, оглянули пожежно-рятувальне спорядження, що є на озброєнні у рятувальників, а також приміряли захисні шоломи та бойовий одяг. Під час екскурсії вогнеборці розповіли юним гостям про резонансні надзвичайні події, характерні для м. Богусла, а також окреслили способи їх ліквідації. Не забули надзвичайники й застерегти дітвору бути вкрай обережними під час відпочинку на воді, під час відпочинку в лісі, та  при виявленні вибухонебезпечних предметів, атакож наголосили, що потрібно суворо дотримуватись порад рятувальників і елементарних заходів безпеки. Насамкінець працівники ДСНС закликали школярів бути обережними з вогнем та наголосили, що двері пожежно-рятувального підрозділу гостинно відкриті для учнівської молоді, яка прагне жити безпечно.

27).6 червня 2017 року в місті  Богуслав на громадську акція "Запобігти! Врятувати! Допомогти!" завітали учні ЗОШ с. Дибинці. На початку заходу рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки у побуті та на вулиці, основні правила безпеки життєдіяльності, правила безпечної поведінки на воді та правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Рятувальники розповіли про технічні характеристики спеціальних автомобілів та напрямки застосування під час різних надзвичайних ситуацій. Також, школярів ознайомили із захисним спорядженням та технічним обладнанням вогнеборців.
Пожежники провели бойове розгортання, проклали рукавну лінію та продемонстрували дітям свої навики та вміння з ліквідації умовної пожежі. За мить, під радісні дитячі крики та овації, умовну пожежу було ліквідовано. Також рятувальники запропонували малечі взяти безпосередню участь у гасінні імпровізованої пожежі та потримати справжній пожежний ствол. Це дійство викликало такий величезний інтерес у дітей, що утворилася черга. Дітей, охочих спробувати себе вперше в ролі рятувальника, приміряти каску пожежника, ознайомитися з пожежно-технічним обладнанням та посидіти за кермом  пожежно-рятувального автомобіля, виявилося чимало.
Наостанок акції рятувальники роздали дітям листівки з нагадуванням правил безпеки життєдіяльності під час літніх канікул, побажали їм добре відпочити влітку та сфотографувалися на згадку.    

28). 12 червня в рамках проведення громадської акції «ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!»  до рятувальників 13-ї  Державної пожежно-рятувальної частини на екскурсію завітали діти з загальноосвітньої школи с. Дибинці.

Розпочався захід з огляду пожежно-рятувального підрозділу. Дітлахи спостерігали за роботою диспетчера та оглянули пожежно-рятувальне спорядження, що є на озброєнні у рятувальників. Далі малеча приміряли захисні шоломи та бойовий одяг бійців ДСНС та уявивши себе справжніми вогнеборцями ліквідували умовну пожежу.

Під час екскурсії працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій розповіли юним гостям про резонансні надзвичайні події, які траплялися на їхньому досвіді, а також застерегли бути вкрай обережними під час відпочинку на воді та в лісі.

Фахівці Служби порятунку нагадали школярам основні вимоги пожежної безпеки та розповіли, як діяти, коли надзвичайна подія, зокрема, пожежа все-таки сталася, як діяти під час виявлення небезпечних предметів. Насамкінець співробітники ДСНС закликали школярів бути обережними з вогнем та не забувати елементарні правила пожежної безпеки.

29). Навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності є одним із пріоритетних завдань Служби порятунку, а під час літніх канікул питання безпеки набуває особливої важливості, адже дитяча цікавість та необізнаність з небезпекою може призвести до трагедії. Тому, щоб уникнути непередбачених ситуацій, рятувальники під час літніх канікул постійно проводять з дітьми профілактичну роботу.

Так, 16 червня до рятувальників 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини  м. Богуслав завітали учні молодших класів Розкопанецької ЗОШ. В ході екскурсії вогнеборці в доступній формі ознайомили дітей із пожежно-рятувальним автомобілем та його оснащенням. Також бійці розповіли про особливості служби в ДСНС й навели приклади порятунку людей із небезпечних ситуацій. Найбільше учні були в захваті, коли власноруч тримали пожежний ствол і подавали воду. Цікавою виявилась розповідь і про бойовий одяг рятувальників, діти змогли відчути себе справжніми вогнеборцями, примірявши на себе бойове спорядження та потримавши в руках пожежно-технічне обладнання.

Особливу увагу школярів співробітники служби порятунку привернули до безпечного відпочинку під час літніх канікул, а саме – правильної поведінки поблизу водоймищ та на природі. Крім цього, загрозу для малечі становлять незнайомі й підозрілі предмети, що можуть виявитися вибухонебезпечними. Відтак рятувальники пояснили дітям, що ці знахідки не можна чіпати, а треба відразу сповістити Службу порятунку за номером 101.

Коли екскурсія дійшла кінця малеча подякувала фахівцям ДСНС за змістовну розповідь про свою роботу, в свою чергу рятувальники їм побажали безпечних літніх канікул.

Богуславський районний сектор ГУ ДСНС України в Київській області звертається й до батьків: "Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електроприлади знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці. Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду. Пам'ятайте, що безпека вашої дитини – це, перш за все, ваша особиста відповідальність".

30).  19 червня в 13-й Державній пожежно-рятувальній частині м. Богуслав  в гості завітали учні ЗОШ №1 м. Богуслав. На початку заходу рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки у побуті та на вулиці, основні правила безпеки життєдіяльності та правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Далі на присутніх чекала демонстрація спеціальної та пожежно-рятувальної техніки, яка є на озброєнні підрозділу.

Рятувальники розповіли про технічні характеристики спеціальних автомобілів та напрямки застосування під час різних надзвичайних ситуацій. Також, школярів ознайомили із захисним одягом і спорядженням та технічним обладнанням вогнеборців. Фахівці Служби порятунку розповіли про призначення кожного елементу та надали можливість бажаючим одягнути спорядження, яке дозволяє під час надзвичайної події швидко ліквідувати її та забезпечує безпеку вогнеборців при виконанні завдань за призначенням. Наостанок рятувальники провели серед школярів вікторини на знання правил безпеки життєдіяльності та вручили присутнім тематичні листівки та пам’ятки.

31).30 серпня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності працівники Богуславського районного сектору спільно провели бесіди з  вихованцями  ДНЗ № 5 " Сонечко". Протягом зустрічі дітям було наголошено про наслідки дитячих пустощів з вогнем та безпеку поводження з ним у побуті.

Користуючись нагодою, працівники ДСНС наголосили про небезпеку вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені.
Приділили увагу небезпеці спалювання сухої трави. Наведено випадки пожеж в Богуславському районі. Кожен маленький слухач мав згоду розповісти власні історії, пов'язані з рятувальниками.
Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки та зробили фото на пам'ять, після чого подякували за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.
32). 31 серпня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності працівники Богуславського районного сектору провели бесіди з дошкільнятами ДНЗ №1 "Малятко"  та ДНЗ №5 "Дзвіночок" м. Богуслав. Протягом зустрічі дітям було наголошено про наслідки дитячих пустощів з вогнем та безпеку поводження з ним у побуті. Користуючись нагодою, рятувальники наголосили про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені, а також як правильно користуватися вогнегасником. Приділили увагу небезпеці спалювання сухої трави. Наведено випадки пожеж в Богуславському районі. Кожен маленький слухач мав згоду розповісти власні історії, пов'язані з рятувальниками.  Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки та подякували рятувальникам за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.

32). 05 вересня в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» рятувальники завітали до Богуславського НВК "ЗОШ № 3-гімназія". Працівники у доступній формі розповіли учням про основні правила безпечної життєдіяльності, ознайомили з особливостями оперативно-рятувальної служби. У рамках акції діти вивчили номери екстрених служб, порядок дій при пожежі та інших надзвичайних подій. Не розгубитися в умовах надзвичайної ситуації – це головна складова успіху. Однак цього потрібно навчити, доступно розповісти, як діяти, пояснити, що важливо усе робити швидко, адже у момент небезпеки ці знання незамінні. Всі отримали вдосталь позитивних емоцій і найголовніша мета досягнута, адже діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить безпека життя і здоров’я.
Також, в рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»  рятувальники Богуславського району провели з учнями Богуславської спеціалізованої школи №1 бесіди по дотриманню пожежної безпеки в осінній період, безпечної експлуатації електроприладів, в побуті, в лісі, під час знаходження небезпечних знахідок, проведені заняття з вмінь застосовувати первинні засоби пожежогасіння, роз'яснено всю небезпеку гри із сірниками та використання електротехніки без нагляду батьків. Проведені заняття з вмінь застосовувати засоби індивідуального захисту на швидкість та дій в надзвичайних ситуаціях.
33). 06 вересня в рамках Всеукраїнської акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали школярі Богуславської загальноосвітньої школи № 2. Захід розпочався з бесід про недопущення спалювання сухої трав'яної рослинності, правил користування сірниками, правил поводження в лісових масивах, безпеки в побуті, а також про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними. Співробітники ДСНС у лаконічній і доступній для школярів формі розповіли про основні види небезпек які їх можуть спіткати на вулиці, вдома. В ході демонстрування пожежної техніки гостям було показано пожежно-рятувальне обладнання та спорядження, бойовий одяг рятувальників, а також розповіли про особливості гасіння пожеж. Діти ознайомилися з тонкощами професії вогнеборця, всі бажаючі приміряли захисне спорядження бійців ДСНС та посиділи за кермом пожежного автомобіля. Екскурсія видалася дуже цікавою, залишивши у школярів безліч позитивних емоцій та вражень, а головне - чимало корисних знань.

34).08 вересня до 13-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали учні загальноосвітньої школи № 1. Працівники ДСНС  розповіли учням про мужню та героїчну професію рятувальник. В яких умовах доводиться працювати, рятуючи людські життя. Наголосили на необхідності дотримання елементарних правил безпечної поведінки в різного роду надзвичайних ситуаціях, адже безпека власного життя – понад усе. Дітям провели екскурсію по приміщеннях підрозділу та ознайомили з порядком несення служби черговим караулом. Після чого продемонстрували пожежну техніку та аварійно-рятувальне спорядження, та розповіли про їх технічні можливості. Бажаючих на мить відчути себе рятувальником виявилося чимало. Поза увагою працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій не залишилась жодна дитина: всі змогли приміряти бойовий одяг співробітника Служби порятунку і зробити фото на пам’ять. У ході екскурсії рятувальники в доступній та зрозумілій формі відповіли на безліч запитань, що цікавили дітей.

Екскурсія видалася дуже цікавою, залишивши у школярів безліч позитивних емоцій та вражень, а головне - чимало корисних знань.

35). 11 вересня в рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали дітлахи Дибинецької загальноосвітньої школи. На початку заходу рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки у побуті та правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Далі на присутніх чекала демонстрація спеціальної та пожежно-рятувальної техніки, яка є на озброєнні підрозділу. Рятувальники розповіли про технічні характеристики спеціальних автомобілів та напрямки їх застосування під час надзвичайних ситуацій. Школярів ознайомили з захисним спорядженням та технічним обладнанням. Фахівці Служби порятунку розповіли про призначення кожного елементу та надали можливість бажаючим одягнути спорядження, яке дозволяє під час надзвичайної події швидко ліквідувати її, забезпечує безпеку людини.

На останок рятувальники провели серед школярів вікторину на знання правил безпеки життєдіяльності. «Важливо не лише знати як уникнути біди, а й як діяти під час різних надзвичайних ситуацій. Пам’ятайте та дотримуйтеся правил безпечної поведінки!», - наголошували рятувальники.

36). 15 вересня в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» рятувальники  Богуславського районного сектору провели виховну бесіду із учнями Дибинецької загальноосвітньої школи I-III ступенів.

Рятувальники підготували для дітей повчальну розповідь про правила безпеки, яких потрібно дотримуватись аби попередити виникнення пожежі в побуті, при користуванні електронагрівальними приладами,  особливо у відсутності дорослих поряд. Також рятувальники розповіли як слід діяти у випадку пожежі та озвучили основні причини пожеж, зазначивши, що зазвичай їх виникнення спровоковане людською недбалістю та байдужим ставленням до власної безпеки.

На уроці діти отримали багато вражень та необхідних знань, а рятувальники в свою чергу побажали малечі безпечного та безтурботного дитинства та залишили на згадку пам’ятки з основними правилами пожежної безпеки для дітей.

37). 19 вересня працівниками 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав на акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!», було проведено профілактичну бесіду з учнями Шупиківського НВК. Проінформовано школярів про причини виникнення пожеж через дитячі пустощі та їх наслідки. Була проведена робота з роз’ясненням та наголошенням  щодо дотримання правил безпеки в побуті,  правила безпечного відпочинку в осінній період.

Також увагу рятувальники приділили питанню “Правила поводження при виявлені підозрілих, вибухонебезпечних предметів”, “Дії при аваріях з вибухами та пожежами”. Учням розповіли про те, що слід робити в разі оповіщення населення при надзвичайних ситуаціях у мирний час. В кінці зустрічі було роздано тематичні листівки.