1) 02 березня працівниками Богуславського РС ГУ ДСНС України у Київській області  в рамках Всеукраїнської акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» було проведено бесіди з дітлахами Богуславського дитячого дошкільного закладу "Малятко" щодо дотримання правил поведінки при виникненні пожеж чи надзвичайних ситуацій в побуті та різних життєвих ситуаціях. Протягом розповіді працівники ДСНС приділили особливу увагу дотриманню правил пожежної безпеки під час експлуатації електроприладів, небезпеку наслідків від дитячих пустощів з вогнем та необережного поводження з вогнем. Також, рятувальниками було наголошено про правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.  Наприкінці заходу,   дітки   подякували рятувальникам за проведений захід та отримавши інформативні листівки, пообіцяли дотримуватися правил безпеки.
2).06 березня співробітники Богуславського районного сектору провели урок безпеки життєдіяльності для учнів Побережківського НВК. Рятувальники нагадали учням правила пожежної безпеки під час опалювального періоду та дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Особливу увагу працівники ДСНС звернули на ті вимоги, які не можна ігнорувати під час експлуатації пічного опалення, електрообігрівальних приладів та газових установок. Спираючись на статистику виникнення пожеж та їх причини через недотримання правил пожежної безпеки, учні з рятувальниками проаналізували ситуацію. Наостанок зустрічі учні та викладачі щиро подякували працівникам ДСНС за цікаву і корисну інформацію та пообіцяли, що обов’язково дотримуватимуться правил безпечної поведінки.
3). 09 березня до 13-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали учні Біївецького НВК. Працівники ДСНС  розповіли учням про мужню та героїчну професію рятувальник. В яких умовах доводиться працювати, рятуючи людські життя. Наголосили на необхідності дотримання елементарних правил безпечної поведінки в різного роду надзвичайних ситуаціях, адже безпека власного життя – понад усе.
Надзвичайники продемонстрували присутнім, як працює аварійно-рятувальна техніка, дозволили усім бажаючим ознайомитися зі спеціальним обладнанням, що використовується під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відчути себе справжнім пожежником, примірявши бойовий захисний одяг та спорядження, потримавши в руках пожежний ствол та посидівши за кермом пожежного автомобіля.
Крім того, працівники ДСНС роздали усім присутнім пам’ятки та листівки застережливого характеру щодо вимог пожежної безпеки. А насамкінець усі охочі сфотографувались на згадку.

4).10 березня  з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та травмування людей до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали дітлахи Розкопанецької загальноосвітньої школи на громадську акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!». На початку заходу рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки у побуті та правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Далі на присутніх чекала демонстрація спеціальної та пожежно-рятувальної техніки, яка є на озброєнні підрозділу. Рятувальники розповіли про технічні характеристики спеціальних автомобілів та напрямки їх застосування під час надзвичайних ситуацій. Школярів ознайомили з захисним спорядженням та технічним обладнанням. Фахівці Служби порятунку розповіли про призначення кожного елементу та надали можливість бажаючим одягнути спорядження, яке дозволяє під час надзвичайної події швидко ліквідувати її, забезпечує безпеку людини.
На останок рятувальники провели серед школярів вікторину на знання правил безпеки життєдіяльності. «Важливо не лише знати як уникнути біди, а й як діяти під час різних надзвичайних ситуацій. Пам’ятайте та дотримуйтеся правил безпечної поведінки!», - наголошували рятувальники.

5). Вже кілька років поспіль з метою ознайомлення дітей з найнебезпечнішою, але особливо важливою професією «рятувальника», привернення уваги громадськості до питань цивільного захисту та навчання населення основам безпечної життєдіяльності проводиться громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти!”.

Так, 13 березня співробітники Богуславського районного сектору завітали до дітей Ісайківського НВК. У ході проведення даного заходу особлива увага зверталася на формування у дітей навичок правильного поводження під час виникнення пожеж та дотримання правил безпеки у побуті. Завдяки проведенню таких бесід, а саме коли їх проводять фахівці Служби порятунку, діти набагато краще закріплюють свої теоретичні знання з правил пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності і усвідомлюють, до яких наслідків може призвести їх порушення. Будемо сподіватися, що дані заходи допоможуть виховати у дітей почуття відповідальності за свою безпеку, і вони ніколи не потраплять у надзвичайні ситуації, а якщо все ж таки потраплять, то знатимуть, як правильно діяти.

6). 14 березня до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали школярі Богуславської загальноосвітньої школи № 2.

Захід розпочався з бесід про недопущення спалювання сухої трав'яної рослинності, правил користування сірниками, правил поводження в лісових масивах та   безпеки в побуті. Співробітники ДСНС у лаконічній і доступній для школярів формі розповіли про основні види небезпек які їх можуть спіткати на вулиці, вдома. Також рятувальники звернули увагу дітей на небезпеку вибухонебезпечних предметів та розповіли як діяти у разі їх виявлення.
В ході демонстрування пожежної техніки гостям було показано пожежно-рятувальне обладнання та спорядження, бойовий одяг рятувальників, а також розповіли про особливості гасіння пожеж.
Діти ознайомилися з тонкощами професії вогнеборця, всі бажаючі приміряли захисне спорядження бійців ДСНС та посиділи за кермом пожежного автомобіля.
Екскурсія видалася дуже цікавою, залишивши у школярів безліч позитивних емоцій та вражень, а головне - чимало корисних знань.

7). 16 березня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності працівники Богуславського районного сектору спільно з курсантом 4 го курсу Академії пожежної безпеки завітали до ДНЗ № 6 м. Богуслав. Протягом зустрічі дітям було наголошено про наслідки дитячих пустощів з вогнем та безпеку поводження з ним у побуті. Користуючись нагодою, рятувальники наголосили про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені. Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки, після чого подякували рятувальникам за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.

8). 16 березня в 13-й Державній пожежно-рятувальній частині міста Богуслав пройшла громадська акція «Запобігти! Врятувати! Допомогти!». В гості до рятувальників завітали учні Розкопанецької  ЗОШ Богуславського району. На початку заходу рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки у побуті та на вулиці. Розповіли про основні правила безпеки життєдіяльності та правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів та правила поводження під час спалювання сухого травяного настилу.  Рятувальники розповіли про технічні характеристики спеціальних автомобілів та напрямки застосування під час різних надзвичайних ситуацій.  Також, школярів ознайомили із бойовим спорядженням та технічним обладнанням вогнеборців.  Наостанок рятувальники провели серед школярів вікторини на знання правил безпеки життєдіяльності.

9).17 березня до 13-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав завітали учні Дибинецького НВК. Працівники ДСНС  розповіли учням про мужню та героїчну професію рятувальник. В яких умовах доводиться працювати, рятуючи людські життя. Наголосили на необхідності дотримання елементарних правил безпечної поведінки в різного роду надзвичайних ситуаціях, адже безпека власного життя – понад усе.

Дітям провели екскурсію по приміщеннях підрозділу та ознайомили з порядком несення служби черговим караулом. Після чого продемонстрували пожежну техніку та аварійно-рятувальне спорядження, та розповіли про їх технічні можливості.
 Бажаючих на мить відчути себе рятувальником виявилося чимало. Поза увагою працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій не залишилась жодна дитина: всі змогли приміряти бойовий одяг співробітника Служби порятунку і зробити фото на пам’ять. У ході екскурсії рятувальники в доступній та зрозумілій формі відповіли на безліч запитань, що цікавили дітей.
Екскурсія видалася дуже цікавою, залишивши у школярів безліч позитивних емоцій та вражень, а головне - чимало корисних знань.

10). 20 березня співробітники Богуславського районного сектору провели урок безпеки життєдіяльності для учнів Киданівського НВК. Рятувальники нагадали учням правила пожежної безпеки під час опалювального періоду та дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Особливу увагу працівники ДСНС звернули на ті вимоги, які не можна ігнорувати під час експлуатації пічного опалення, електрообігрівальних приладів та газових установок. Спираючись на статистику виникнення пожеж та їх причини через недотримання правил пожежної безпеки, учні з рятувальниками проаналізували ситуацію. Наостанок зустрічі учні та викладачі щиро подякували працівникам ДСНС за цікаву і корисну інформацію та пообіцяли, що обов’язково дотримуватимуться правил безпечної поведінки.

11). У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної та профілактичної роботи до рятувальників 21 березня на екскурсію завітали учні Дибинецької загальноосвітньої школи. Під час заходу співробітники 13-державною пожежно-рятувальною частиною м. Богуслав продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання, спорядження, засоби індивідуального захисту, які є на озброєнні даного підрозділу. Діти були ознайомлені з професією рятувальника, кожен із них побувавши в пожежно-рятувальному автомобілі відчув себе справжнім пожежним. Співробітники Державної служби України із надзвичайних ситуацій у лаконічній та доступній для учнів формі розповіли про основні види небезпек у побуті, під час прогулянки на вулиці та відпочинку біля води, в лісі, як їм запобігти та уберегтися від них.  Наприкінці заходу рятувальники нагадали дітям про правила поводження на водних об’єктах та лісових масивах, правила пожежної безпеки в побуті громадських місцях. Діти були задоволені та подякували пожежникам за теплий та чудовий прийом.

12). За багаторічною традицією, вже багато років поспіль в місті Богуслав проводиться Всеукраїнський фестиваль Дружин юних пожежних. Дітлахи всього Богуславського району цікавляться та беруть активну участь у фестивалі, з кожним роком їх численність в ДЮП збільшується. І цей рік не став виключенням. 22 березня 2017 року в місті Богуслав було проведено фестиваль Дружин юних пожежних в якому взяли участь  команди Богуславських навчальних закладів району. Гостей фестивалю ДЮП гостинно приймав Богуславський районний центр дитячої та юнацької творчості в місті Богуслав. Протягом 4 годин зал наповнювався чудовими мелодіями, шаленою енергією, позитивними емоціями та чарівними усмішками хлопців та дівчат. До складу суддівської колегії були запрошені Методист районного методичного кабінету відділу освіти Богуславської РДА Графінова Марина Анатоліївна; Провідний інспектор Богуславського РС ГУ ДСНС України у Київській області капітан служби ЦЗ Донець Максим Олегович; Директор центру дитячої та юнацької творчості Богуславського району Луценко Наталія Леонідівна, тема якого в цьому році «Про безпеку пам’ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй», є найулюбленішим як для вболівальників так і для журі. Учасники демонстрували свої здібності, використовуючи всі засоби КВК – від дотепного гумору до театральних мініатюр. Лейтмотивом виступів усіх без винятку команд було одне – правила безпеки треба знати і пам’ятати, а у випадку біди немає надійнішого захисту аніж працівники пожежно-рятувальної служби. При оцінюванні суддями враховувалися артистизм, кмітливість, дотепність, змістовність, оригінальність, хореографічна і вокальна майстерність тощо. За результатами змагань було визначено переможців: ІІІ місце посіла команда ДЮП «Fire» Богуславська загальноосвітня школа № 2. У цій не легкій боротьбі ІІ місце виборола команда ДЮП «Іскри» Богуславська спеціалізована школа № 1. Команда ДЮП «101» Побережківського НВК Богуславського району села Побережка здобула почесне І місце. Учасники кожної команди були відзначені грамотами. Богуславський РС ГУ ДСНС України у Київській області.

13).4 квітня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності працівники Богуславського районного сектору спільно з курсаном 4 - го курсу Інституту пожеженої безпеки ім. Героїв Чоронобиля провели бесіди з  вихованцями  ДНЗ № 1 " Малятко". Протягом зустрічі дітям було наголошено про наслідки дитячих пустощів з вогнем та безпеку поводження з ним у побуті.

Користуючись нагодою, працівники ДСНС наголосили про небезпеку вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені.
Приділили увагу небезпеці спалювання сухої трави. Наведено випадки пожеж в Богуславському районі. Кожен маленький слухач мав згоду розповісти власні історії, пов'язані з рятувальниками.
Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки та зробили фото на пам'ять, після чого подякували за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.
14). 4 квітня в рамках Тижня безпеки життєдіяльності працівники Богуславського районного сектору провели бесіди з  вихованцями  ДНЗ № 5 " Сонечко". Протягом зустрічі дітям було наголошено про наслідки дитячих пустощів з вогнем та безпеку поводження з ним у побуті.
Користуючись нагодою, працівники ДСНС наголосили про небезпеку вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені.
Приділили увагу небезпеці спалювання сухої трави. Наведено випадки пожеж в Богуславському районі. Кожен маленький слухач мав згоду розповісти власні історії, пов'язані з рятувальниками.
Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки та зробили фото на пам'ять, після чого подякували за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.

15).04 квітня в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» рятувальники завітали до ЗОШ № 2 міста Богуслав. Працівники у доступній формі розповіли учням та вчителям про основні правила безпечної життєдіяльності, ознайомили з особливостями оперативно-рятувальної служби.   У рамках акції діти вивчили номери екстрених служб, порядок дій при пожежі та інших надзвичайних подій. Не розгубитися в умовах надзвичайної ситуації – це головна складова успіху. Однак цього потрібно навчити, доступно розповісти, як діяти, пояснити, що важливо усе робити швидко, адже у момент небезпеки ці знання незамінні. Всі отримали вдосталь позитивних емоцій і найголовніша мета досягнута, адже діти усвідомили, що у багатьох випадках саме від їхніх знань, навичок та умінь залежить  безпека життя і здоров’я.

16).20 квітня працівниками Богуславського районного сектору в рамках Всеукраїнської акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» було проведено бесіди з учнями Богуславської загальноосвітньої школи №1 щодо дотримання правил поведінки при виникненні пожеж чи надзвичайних ситуацій в побуті та різних життєвих ситуаціях. Користуючись нагодою, рятувальники наголосили про небезпеку виявлення вибухонебезпечних предметів та правила поведінки при їх виявлені. Також рятувальники приділили увагу небезпеці спалювання сухої трави, було наведено випадки пожеж в нашому районі. Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки та зробили фото на пам'ять, після чого подякували рятувальникам за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.

17).03 травня  до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Богуслав на екскурсію завітали школярі Богуславської загальноосвітньої школи № 1. Захід розпочався з бесід про недопущення спалювання сухої трав'яної рослинності, правил користування сірниками, правил поводження в лісових масивах, безпеки в побуті, а також про бухонебезпечні предмети та правила поводження з ними. Співробітники ДСНС у лаконічній і доступній для школярів формі розповіли про основні види небезпек які їх можуть спіткати на вулиці, вдома. Також рятувальники звернули увагу дітей на небезпеку вибухонебезпечних предметів та розповіли як діяти у разі їх виявлення.

В ході демонстрування пожежної техніки гостям було показано пожежно-рятувальне обладнання та спорядження, бойовий одяг рятувальників, а також розповіли про особливості гасіння пожеж.
Діти ознайомилися з тонкощами професії вогнеборця, всі бажаючі приміряли захисне спорядження бійців ДСНС та посиділи за кермом пожежного автомобіля.
Екскурсія видалася дуже цікавою, залишивши у школярів безліч позитивних емоцій та вражень, а головне - чимало корисних знань.

18). 03 травня в рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»  рятувальники Богуславського району провели бесіди по дотриманню пожежної безпеки з учнями загально освітньої школи №2. Нагадали дітям правила пожежної безпеки і  у весняно-літній період, в побуті, на воді, під час виявлення вибухонебезпечних знахідок.

Проведені заняття з вмінь застосовувати первинні засоби пожежогасіння, роз'яснено всю небезпеку гри із сірниками та використання електротехніки без нагляду батьків. Проведені заняття з вмінь застосовувати засоби індивідуального захисту на швидкість дій в надзвичайних ситуаціях.

19).  5 травня співробітники Богуславського районного сектору провели акцію: «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» для учнів Розкопанецької загальноосвітньої школи та нагадали дітям про правила пожежної безпеки у побуті, правила поводження у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та про безпеку в лісових масивів у період святкування травневих свят, було роз’яснено як діяти якщо «Ви» знаходитесь в осередку пожежі у лісі.

Наприкінці заходу було наголошено учням про небезпеку до якої призводять пустощі з вогнем, діти подякували рятувальникам та пообіцяли бути обережними з вогнем.

20). 10 травня в рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»  рятувальники Богуславського району провели з учнями Богуславської школи №3  бесіди по дотриманню пожежної безпеки в весняно-літній період,  безпечної експлуатації електроприладів,  в побуті, на воді, в лісі, під час знаходження небезпечних знахідок, проведені заняття з вмінь застосовувати первинні засоби пожежогасіння, роз'яснено всю небезпеку гри із сірниками та використання електротехніки без нагляду батьків. Проведені заняття з вмінь застосовувати засоби індивідуального захисту на швидкість та дій в надзвичайних ситуаціях.

21).  Працівниками ДСНС Богуславського району 15 травня проведено акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!». До 13-ї ДПРЧ м.Богуслав завітали школярі  ЗОШ № 1. Дітям було проведено екскурсію по частині та наочно продемонстровано як рятівники користуються пожежним інвентарем та спорядженням. Після цього кожен бажаючий мав змогу спробувати себе у ролі справжнього пожежного на швидкість одягнувши спорядження рятувальників та працюючи з пожежним стволом.

Після екскурсії учням розповіли про безпечний відпочинок та дії у випадку пожежі. Розповіли про вищі навчальні заклади цивільного захисту України задля виховання у них зацікавленості професії пожежного-рятувальника.
22).  22 травня працівники 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Богуслав провели в загальноосвітній школі с. Розкопанці День безпеки життєдіяльності.

Розпочався день з навчальної евакуації дітей. Таким чином учні та працівники загальноосвітньої школи відпрацювали навички дій за сигналами оповіщення «Тривога».

Метою заходу було навчання дій в умовах пожежі. Рятувальники провели гасіння умовної пожежі.

Також розповіли дітям про дотримання основних правил пожежної безпеки у побуті, в екосистемах, на воді, дії з вибухонебезпечними та невідомими предметами. Діти дізнались багато інформації про особливості роботи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Захід був дуже цікавим, насиченим, пізнавальним.

23).  23 травня в рамках проведення громадської акції «ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!» до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Богуслав завітали школярі загальноосвітньої школи с. Дибинці.

Рятувальники розповіли, що вогонь може бути не тільки другом, але й ворогом. При цьому діти отримали вичерпні відповіді на питання: як подається вода, яке обладнання знаходиться на пожежних автомобілях, як і для чого використовується, яким чином проводиться гасіння пожежі, як діяти при пожежі, продемонстровано спорядження автомобіля та пожежного.

Також відбулася бесіда з учнями по основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, дії під час виявлення небезпечних предметів, поводження в школі, в побуті, в лісі, на вулиці, під час відпочинку на водоймах та проведений інструктаж з правил пожежної безпеки в пожежобезпечний весняно-літній період.

24).  Навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності є вкрай важливим напрямком роботи для рятувальників. Представники Служби порятунку постійно проводять виховні заходи з учнями навчальних закладів району. 29 травня до  Дня безпеки життєдіяльності до 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Богуслав завітало учні Дибинецької загальноосвітньої школи зі своїм класним керівником. Діти з великим захопленням слухали розповідь рятувальника. Як завжди рятувальники розповіли, що вогонь може бути не тільки другом, але й ворогом. При цьому діти отримали вичерпні відповіді на питання: як подається вода, яке обладнання знаходиться на пожежних автомобілях, як і для чого використовується, яким чином проводиться гасіння пожежі, як діяти при пожежі, продемонстровано спорядження автомобіля та пожежного. Також відбулася бесіда з учнями по основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, дії під час виявлення небезпечних предметів, поводження в школі, в побуті, в лісі, на вулиці, під час відпочинку на водоймах, а також проведений інструктаж з правил безпеки життєдіяльності під час літніх канікул. Вже за традицією після теорії, дітям продемонстрували справжні аварійно-рятувальні автомобілі, пожежно-рятувальне обладнання, бойовий одяг та ввімкнули звуки сирени спец автомобіля. Кожен бажаючий мав змогу посидіти в кабіні пожежного автомобіля або приміряти каску рятувальника. Діти були дуже задоволені наданою можливістю. А на останок, діти подякували рятувальникам за гостинність.

25). 31 травня на пізнавальну та захоплюючу екскурсію до Богуславської пожежно-рятувальної частини завітали учні  Богуславської ЗОШ № 1.

Екскурсії розпочиналися із невеликої інтелектуальної розминки, під час якої рятувальники перевірили знання школярів стосовно правил безпечної поведінки та в черговий раз, нагадали малечі, що варто робити задля уникнення пожежі вдома та як треба діяти під час загорання у квартирі чи будинку. Також співробітник частини розповів дітям, як слід поводитися під час відпочинку на водних об’єктах, в лісі, на вулиці, під час виявлення небезпечних предметів. Ці знання стануть у нагоді учням, на  літні канікули.

Головною «родзинкою» екскурсій був показ пожежної техніки і спорядження вогнеборців, а також розповідь про особливості їх застосування. Діти мали змогу посидіти в кабіні пожежного автомобіля й детально роздивитися пожежні рукава, захисний одяг та інші спецзасоби, якими щодня користуються бійці ДСНС. Насамкінець рятувальники здійснили для школярів показові виступи, ліквідувавши умовне загорання, і дали можливість дітям відчути себе в ролі пожежників.